Herbaty, które pokochasz – sprawdź!

herbata

Jakie właściwości posiada zielona herbata

Zielona herbata to jeden z najpopularniejszych napojów. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niej swojego poranka. Zanim jednak zdecydujemy się po nią sięgnąć, dobrze byłoby czegoś się na jej temat dowiedzieć. Okazuje się, że herbata zielona charakteryzuje się niesamowicie dobroczynnym wpływem na stan naszego zdrowia. Korzystnie wpływa również na samopoczucie psychofizyczne.

Zielona herbata – jak wpływa na organizm?

W zielonej herbacie znaleźć można naprawdę mnóstwo cennych antyoksydantów. Wykazują one pozytywny wpływ na stan ludzkiego organizmu, zwalczając wolne rodniki. W herbacie zielonej znaleźć można także sporo witamin z grupy B, które korzystnie wpływają na stan włosów, skóry oraz paznokci. Napar ten pomaga oczyszczać cały organizm z nagromadzonych w nim toksyn. Regularne popijanie herbaty zielonej przyczynia się również do wzmocnienia wątroby. Ponadto, napar ten jest w stanie przyśpieszyć metabolizm. To jest zaś kluczowe dla osób, które borykają się z nadprogramowymi kilogramami. Wreszcie, zielona herbata ze względu na zawartość kofeiny, wykazuje właściwości pobudzające.

Jak często pić zieloną herbatę i komu jest wskazana?

Zielone herbata jest w stanie pozytywnie wpłynąć na nasz organizm tylko wówczas, jeśli będziemy regularnie po nią sięgać. Zaleca się więc wypijanie minimum jednej filiżanki naparu dziennie. Nie powinno się jednak przekraczać dwóch kubków herbaty. W przeciwnym razie, jej działanie pobudzające może być zbyt intensywne. Jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z zieloną herbatą, powinniśmy przyrządzać dość słaby napar. Z czasem możemy zwiększać jego intensywność. Po zieloną herbatę może tak naprawdę sięgnąć każdy, kto ma na to ochotę. W szczególności jest ona jednak polecana osobom, które chcą schudnąć. Nada się również dla osób borykających się z trądzikiem czy wypadającymi włosami. Efekty stosowania herbaty nie pojawią się jednak natychmiast, a dopiero po paru tygodniach.

Recommended Articles