Herbaty, które pokochasz – sprawdź!

herbata

Herbata- jaką wybrać

Herbata to napój, który jest uwielbiany na całym świecie. Napój ten w zależności od gatunku może mieć wiele właściwości prozdrowotnych lub innych. Osoby, które chętnie pija herbatę, doceniają ją za jej oryginalny smak, który bierze się prosto z natury. Herbata może być idealnym napojem na początek, ale też na koniec dnia. Warto jednak wybrać odpowiedni rodzaj dla siebie. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania herbaty?

Herbata- jaki gatunek wybrać?

Herbata może mieć podobnie jak kawa sporo kofeiny. Sytuacja tak właśnie wygląda w przypadku czarnej herbaty. Jest ona pełna kofeiny i dlatego warto pić ją z rana, ale nie wieczorem, gdyż można mieć problemy z zaśnięciem. To, co jeszcze warto wiedzieć to to, że jest ona także pobudzająca w zakresie apetytu. Można pić ją przed obiadem, by mieć większy apetyt. Czarna herbata jednak nie powinna być pijana jako jedyny napój w trakcie dnia, gdyż zawartość kofeiny może być za duża. Warto pić ją na zmianę z wodą lub też innymi rodzajami herbat, o których można przeczytać poniżej.

Herbata na zdrowie

Herbata może mieć wiele właściwości zdrowotnych. Zielona herbata jest znana ze sporej ilości antyutleniaczy, które przeciwdziałają starzeniu się skóry. W takim przypadku zielona herbata jest nie tylko napojem, ale też zabiegiem kosmetycznym. Podobnie sprawa ma się z białą herbatą. Ma ona jeszcze więcej antyutleniaczy niż zielona herbata i dlatego może być zwłaszcza polecana osobom po 30. Warto spróbować obu herbat i znaleźć smak dla siebie. Warto też pamiętać, że prócz czystych odmian herbat można znaleźć też takie z domieszką owoców. Na przykład biała herbata może być połączona z malinami, a takie połączenie sprawi, że zyska ona naturalną słodycz, która sprawi, że nie będzie konieczne dodawanie cukru. Warto także spróbować dodać własne dodatki takie jak plaster grejpfruta, rozmaryn, a nawet goździki czy też anyż. Takie przyprawy sprawią, że herbata zyska nowy, niepowtarzalny smak. Można dodać także miodu, który jest bogaty w cenne witaminy.

Recommended Articles